Strony Internetowe

Czy strona internetowa jest droga?

Wiele osób uważa, ze ceny tworzenia stron internetowych są zbyt wygórowane. Pozornie tak – wydanie kilkuset lub kilku tysięcy złotych może wydawać się dużo, ale jeśli zgłębimy temat okazuje się, że koszt jest stosunkowo niewielki. Musimy bowiem uwzględnić kilka czynników o których postaram się napisać poniżej.

Jednorazowy wydatek

Wiele osób wydaje się zapominać, że stworzenie strony internetowej to wydatek jednorazowy – a przynajmniej ponoszony raz na kilka lat. Przypuśćmy, że ze nowoczesny, profesjonalny design oparty na systemie WordPress zapłacimy 2000zł i będziemy wykorzystywać go przez pięć lat (prawdopodobnie zmieni się w tym czasie moda w designie lub nasze potrzeby). Okazuje się wtedy, że koszt reklamy za pośrednictwem naszej strony internetowej to niewiele ponad 30zł miesięcznie, czyli równowartość średniej pizzy. Czy taki wydatek jest duży w porównaniu z pozostałymi kosztami prowadzenia firmy? Poza tym pamiętajmy, że prostą, lecz nadal skuteczną stronę internetową możemy mieć znacznie taniej.

Strona firmowa za równowartość jednomiesięcznej składki ZUS? Proszę bardzo:

Koszty związane ze stworzeniem strony internetowej

Czy zdjęcia i grafiki które wykorzystujemy przy tworzeniu strony są za darmo? Zakładając, że chcemy je pozyskać w sposób legalny, musimy kupić je w banku zdjęć, a to wydatek od kilku do nawet kilkunastu dolarów za jedno zdjęcie lub grafikę. Nawet jeśli zdecydujemy się stworzyć stronę samodzielnie – tych kosztów nie unikniemy. Oczywiście możemy starać się wykonać zdjęcia samodzielnie – czy będą one na tyle wysokiej jakości, że mogą skutecznie reklamować naszą firmę? Zatrudnienie fotografa lub grafika to również niemały wydatek.

Pomysły i wiedza to efekt doświadczeń i poświęconych na naukę godzin

Wiedza jest bezcenna

Czy wiesz które elementy są strony internetowej najbardziej przyciągają uwagę odwiedzających? Czy wiesz jaka długość tekstu jest optymalna, aby ktoś poświecił czas na jego przeczytanie? Masz doświadczenie w budowie stron, które pozwala Ci optymalizować je pod kątem wyszukiwarek internetowych? Prawdopodobnie nie potrafisz odpowiedzieć na powyższe pytania. Nic w tym dziwnego – jesteś specjalistą w swojej branży. W cenie strony wliczone jest doświadczenie oraz wiedza, którą nabywa się latami.

Powyżej opisałem tylko kilka argumentów, a jest ich zdecydowanie więcej. Gdybym miał wymienić wszystkie – ten tekst nie byłby krótkim artykułem, a powstałaby niezłej grubości książka. Mam nadzieje, że udało mi się zweryfikować poglądy tych, którzy uważają, ze ceny wykonania strony internetowej są zbyt wysokie.