Zabezpieczenie przed rysami i otarciami lakieru

Zdarzało Wam się, że wracacie z zakupów w markecie, wkładacie zakupy do bagażnika i nagle zauważacie nową rysę na samochodzie? Prawdopodobnie ktoś nieostrożnie otwierał drzwi parkując obok Ciebie i niestety, skończyło się to otarciem, często nawet do podkładu, albo głębiej. Tych głębszych uszkodzeń niestety nie da się spolerować, albo usunąć w inny sposób niż po prostu lakierując dany element. Ostatnio odkryłem, że istnieje sposób na bardzo łatwe i tanie uniknięcie tego typu sytuacji.

Pomocne okazują się różnego rodzaju listwy zabezpieczające na samochód. Wykonane ze specjalnego tworzywa, zamontowane w najbardziej wystającym poza obrys karoserii miejscu, są bardzo skuteczne w walce z drobnymi parkingowymi uszkodzeniami lakieru. Nie trzeba się również obawiać, że pogorszy to wygląd samochodu, ponieważ są bardzo estetyczne i często nawet dodają nieco charakteru. Poza tym, nawet jeśli komuś nie przypadną do gustu to jest to stosunkowo niewielki koszt w porównaniu do naprawy uszkodzonego lakieru.

Listwy ochronne na samochód występują w różnych wersjach. Listwy progowe zabezpieczają przed uszkodzeniami, które powstają na przykład od obcasów damskiego obuwia, albo kamieni i innego brudu przyklejonego do podeszwy butów. Listwa na bagażnik z kolei pomagają uniknąć zarysowań lakieru od wkładania przedmiotów do bagażnika. Niestety zdarza się, że wkładając walizkę lub torbę uszkodzimy lakier na górnej części zderzaka i może to zepsuć humor już na początku wakacyjnego wyjazdu. Kolejnym rodzajem zabezpieczenia są listwy przyklejane na drzwi, które chronią przed najpopularniejszymi obiciami na ciasnych parkingach.

Wszystkie te elementy montuje się bardzo łatwo, a stosując się do instrukcji można mieć pewność, że będą dobrze służyły przez lata. Koszt zakupu jest naprawdę niewielki w stosunku do kosztów jakie trzeba ponieść u lakiernika. Przede wszystkim jednak pomagają uniknąć stresu i niepotrzebnych nerwowych sytuacji, co jest dosłownie bezcenne.