Zimowe czapki z pomponem

W polskim klimacie przyda się ciepła kurtka na zimę, porządne buty oraz solidne nakrycie głowy. Co prawda może się zdarzyć, że zima będzie dosyć ciepła i mało mroźna, ale lepiej być przygotowanym na chłód i śnieg. Czapki zimowe będą niezastąpione podczas mrozu czy obfitych opadów śniegu.

W sprzedaży dostępne są różne fasony. Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się czapki z pomponem. Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają ten rodzaj nakrycia głowy. Czapki zimowe ozdobione pomponem są bardzo ładne i dodatkowo grzeją. Najmodniejsze czapki z pomponem mogą mieć różne kolory i być uszyte z różnych tkanin. Najcieplejsze są czapki wełniane z domieszką rozciągliwego materiału.

Czysta wełna może wywołać uczucie swędzenia, czapki zimowe są najlepsze, gdy powstają z połączenia różnych surowców. Najprostsze czapki są uszyte z bawełny. Należy unikać sztucznych materiałów. Skóra głowy pod syntetykiem nie oddycha. Co za tym idzie takie czapki zimowe nie spełniają swojej funkcji. Nie dają ciepła i mogą być przyczyną przeziębienia. Czapki z pomponem do tego wykonane z wełny będą najlepszą ochroną przed chłodem.

Czapki wełniane po kimś innym omijamy z daleka. Produkt, który na pierwszy rzut oka wydaje się czysty może kryć w sobie jaja pasożytów. Nauczmy też dzieci aby nie pożyczały sobie nakryć głowy. Wszy bardzo szybko przenoszą się z jednej osoby na drugą, dlatego czapki zimowe muszą mieć jednego właściciela. Jeśli posiadamy w domu wełnę, czapki wełniane przy odrobinie chęci zrobimy sami.

Najlepiej jest kiedy czapki z pomponem pasują do kurtki oraz mają odpowiedni rozmiar. Dla małych dzieci wybierzmy czapki zimowe zawiązywane pod brodą. Dzięki temu nakrycie nie spadnie lub nie zakryje oczu malca podczas zabawy.

Czapka jest nieodłącznym elementem zimy, przyda się nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także podczas wycieczek i spacerów po górach.